Image

Бойківські Фестини

Всесвітні Бойківські фестини та Світовий Конгрес Бойків – грандіозний за розмахом бойківський форум, на котрий з’їжджаються бойки з усього світу. Це найбільший фестиваль України, який заполонило народне мистецтво та унікальна бойківська культура.
Так склалося, що бойків розкидало по цілому світі. Сьогодні важко знайти країну, де б ці колоритні українці не проживали. Однак, туга за рідною землею та бажання відвідати чарівні Карпати вилилися у створення прекрасного дійства під назвою “Бойківські фестини”.
Всесвітні Бойківські фестини проходять раз на 5 років, а Світовий Конгрес Бойків — раз на 3 роки у м. Турка.
Основною метою є відродження народних традицій та звичаїв бойків України, збереження автентичного фольклору, розвитку народної творчості, народних ремесел, народних промислів, а також культурно-мистецьких надбань бойківського краю та примноження успіхів в розбудові Української держави.
Ініціатором проведення Всесвітніх Бойківських фестин 1992 р. був голова Всеукраїнського громадського товариства “Бойківщина XXI століття” Петро Косачевич.
У фестинах беруть участь фольклорно-етнографічні аматорські колективи бойківських регіонів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Їх учасниками є також аматорські колективи з числа вихідців з Бойківщини, які опинились за межами рідного краю.
Світовий Конгрес бойків проходить з великою кількістю конференцій та мистецьких заходів. І тоді місто Турка наповнюється не лише місцевим населенням, а й гостями з усіх куточків України та з-за кордону. На вулицях міста ведеться жвава торгівля сувенірами, витворами мистецтва та унікальними продуктами.