Image

Фестиваль “День хліба”

У смт. Бориня проходить районний фестиваль “Свято Хліба”. На ньому показаний весь шлях та скільки праці потрібно докласти, щоб випекти смачний буханець хліба. На імпровізованому току можна ціпами змолотити зерно у снопах, які перед тим вручну скосили косами, а подекуди нажали серпом.
Бойки особливо шанують хліб, бо у горах він дається нелегко, тут дорогий кожен клаптик землі, його обробіток потребує багато праці.
З хлібом пов’язано чимало традицій. Він завжди був символом життя, щастя, добробуту. Хлібом вітали новонароджене маля, з хлібом проводжали дитину до школи, хлібом благословляли на подружнє життя.
Після збирання врожаю зерно мололи на жорнах, місили хліб і випікали його в печі. І на сільському майдані, де проходить свято, було багато лотків з різноманітною випічкою - чим багата ця земля.
На святі можна скуштувати натуральний мед, сир з домашніх господарств, різноманітні наливки. Й усе це супроводжується автентичними бойківськими піснями, які виконують колективи художньої самодіяльності.
Святкування триває у надзвичайній атмосфері під вогні бойківської ватри і ритми бойківських танців під відкритим небом.

Image
Image
Image