Турківський район

інформаційна довідка

Турківський район один із південно-західних районів Львівської області, особливий своїм середньо карпатським колоритом, давньою історією, самобутньою культурою й пристосованою до гірських умов господарською діяльністю людей. Його найближчими сусідами є Старосамбірський, Дрогобицький і Сколівський райони Львівщини, Великоберезнянський і Воловецький райони Закарпаття, а також Республіка Польща. Територію району перетинають транзитні автомобільний та залізничний шляхи на Ужгород і міжнародна автотраса Київ-Чоп.
Турківщина – один із найгарніших куточків Українських Карпат, розташована в північно-західній їх частині у верхів’ях річок Дністер, Стрий, Сян.
Понад 50 відсотків площі району вкриті лісом і знаходяться на висоті 500-1407 м над рівнем моря. Тут є одна з наймальовничіших полонин гірської Львівщини - Буковецька полонина, у східній частині якої красується найвища вершина області - гора Пікуй (1407 м над рівнем моря). З неї відкривається чудова панорама гір Турківщини, Сколівщини й Закарпаття.
Адміністративним центром бойківського краю є місто Турка, розташоване на древнім Руським путі між південним півднем і північчю Європи, поблизу витоку Дністра, на річці Стрий та її притоках Яблунька й Літмир.
Турківщина має потужний туристично-рекреаційний потенціал, який випливає з її природи, багатої історії, самобутнього побуту та господарського життя.

Image
Image

Турківщина - серце Бойківського краю. Саме тому вона стала центром і організатором проведення Всесвітніх Бойківських фестин. Це величне дійство, що проводиться через кожні п’ять років, супроводжується неповторними сурмами трембіт та мелодіями троїстих музик.
Турківщина збирає велику кількість туристів і гостей з усього світу. У 2007 році на чергових Всесвітніх Бойківських фестинах був присутній президент України Віктор Ющенко з дружиною.
Духовною та історично-архітектурною гордістю нашого гірського краю є церкви і храми, які велично красуються на високих пагорбах та в долинах району. Цікавими і неповторними за своїм змістом є звичаї, обряди та традиції громад, які проживають на теренах Турківського району.
Територію району пересікають автомобільний та залізничний шляхи із Самбора та Закарпаття, через південну його частину проходить міжнародна автотраса М-06 (Е-50).
Тут живуть етнічні бойки, а з 1992 року сюди з’їжджаються бойки з усього світу на Всесвітні Бойківські фестини і Конгрес. Це справжнє дійство народної культури, яке триває 4-5 днів і дарує людям багато музики, співів, танців, витворів народних умільців і майстринь бойківської кухні. Окрім того, тут проводяться такі великі туристичні фестивалі, як “Свято Хліба” у смт. Бориня та “День Дністра” в с. Вовче.

“Свято Хліба” показує важливість хліба, з яким пов’язано чимало традицій. Для бойків він завжди був символом життя, щастя, добробуту. Хлібом вітали новонароджене маля, з хлібом проводжали дитину до школи, хлібом благословляли на подружнє життя і заходили в нову хату...
На святі можна побачити, скільки праці треба вкласти, щоб випекти смачний буханець хліба. На імпровізованому току чоловіки ціпами молотили зерно у снопах, які перед тим косили косами. Подекуди жали жінки старовинним селянським інструментом — серпом.
“День Дністра” — це еко-фестиваль біля витоку річки Дністер із різноманітною культурною, спортивною, туристичною та розважальною програмою, що поєднує українські і бойківські традиції та сучасні тенденції. Відвідавши цей фестиваль ви побачите мальовничі бескиди села Вовче біля самого Дністра, що вже п’ятсот років приховує таємниці однієї з найдревніших бойківських культур, відпочинете у колі друзів, поживете в наметовому містечку. Учасників фестивалю чекає цілий день музично-пісенного свята, поєднаного з таємницями історії, спорту.
Надзвичайно приємна і урочиста подія відбувається на території “Західно-реабілітаційного центру” в с. Яворів. Вперше в історії паралімпійського і олімпійського видів спорту наша держава приймала етап Кубку світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних гонок та біатлону. У цьому заході взяли участь 19 країн світу.

Image
play-button2.svg

Майже в усіх населених пунктах району є мінеральні цілющі джерела “Нафтуся” і “Содова”.
На території району, а саме у Розлучі, серед романтичних гірських схилів знаходиться готельно-ресторанний комплекс “Собінь”, який дарує гостям незабутні враження від мальовничих краєвидів українських Карпат та цілющого відпочинку.
Відпочинок у Карпатах на базі відпочинку “Альтана” залишить найприємніші враження. Це комфортабельний готельно-ресторанний і туристичний комплекс, призначений для прийому туристів протягом усього року. База орієнтована на активний, оздоровчий, корпоративний та сімейний відпочинок у Карпатах. На гостей чекають затишні номери, уважне обслуговування, апетитні страви в ресторані, різноманітні розваги, характерні для кожної пори року.
База відпочинку “Бойківський Двір” може гордитись не лише гідним комфортом, а й чудовою карпатською кухнею. Відпочивальникам пропонується дешевий сімейний, дитячий та активний відпочинок. Тут організовують туристичні екскурсії та різноманітні спортивні розваги. База відпочинку “Бойківський двір” відповідає всім вимогам сучасного туриста.
Готель “Чертур” радо приймає туристів у будь-який час року! Готель розташований у тихому затишному куточку курорту Розлуч в селі Явора Турківського району Львівської області, неподалік від траси Львів-Самбір-Ужгород.
До надання туристичних послуг на Турківщині залучаються і власники агро осель, які організовують тут сільський зелений туризм. Цей вид відпочинку передбачає багато різноманітних розваг, пов’язаних із природою, з урахуванням профілактично-лікувального, відпочинково-пізнавального, культурного та етнічного видів туризму.