Верховинський вододільний хребет

туристичний маршрут
Сянки – Верховинський Вододільний хребет (до г. Пікуй) – Гусне.
Поблизу с. Сянки (найбільш високогірне село району – 890 м н.р.м.) знаходиться витік річки Сян. Зараз Сянки стали центром лижного спорту (в 1913 році тут була найкраща лижна траса Польщі), є траси для лижних гонок та зимового спортивного орієнтування, На межі із Закарпаттям розташований Ужоцький перевал, свідок грізних історичних подій: є могили австро-угорських та російських вояків, полеглих у боях Першої світової війни та символічна могила Українських Січових Стрільців на місці першого їх бою у вересні 1914 року. З Сянок туристи пішки прямують до г. Пікуй (1408 м) Верховинським Вододільним хребтом. Зверху відкриваються чудові краєвиди на Закарпаття, на Сколівські Бескиди і Турківську Верховину. Туристів зачарує рослинний світ Пікуя. Не випадково тут створено заказник площею 711 га.
Верховинський вододільний хребет - це частина головного Карпатського вододілу, яким прокладено адміністративний кордон між Закарпаттям та Львівською областю. Хребет розташований на півночі українських Карпат і простягається від Ужоцього перевалу, що майже на кордоні з Польщею і є одним із наймальовничіших перевалів у Карпатах, до гори Пікуй, з якої відкриваються чудові краєвиди. Верхови́нський Вододі́льний хребе́т — гірський хребет, який відноситься до Східних Бескидів на межі Закарпатської і Львівської та (частково) Івано-Франківської областей. Простягається від витоків річок Уж і Сян до верхів'я річки Ріки (від Ужоцького до Торунського перевалу). Складається з пісковиків кросненської світи. Хребет має звивисті лінії гребенів, асиметричну форму: його південні схили круті, урвисті, північні — пологі. По вершинній лінії Верховинського Вододільного хребета проходить головний Карпатський вододіл, звідки беруть початок річки Карпат — Латориця, Стрий, Ріка та інші. Кілька зручних перевалів, зокрема Ужоцький перевал, Верецький перевал, а також пішохідний перевал Руська Путь. Схили до висоти 1200—1250 м вкриті смереково-буковими лісами (лісистість 30—47%), вище — полонини, переважно пустищні, біловусникові, з чагарниковими заростями чорниці. Переважають верховинські ландшафти. Є природоохоронні тетиторії: Либохорівський заказник, заказник Пікуй, Привододільний заказник.

Довжина маршруту: 34км

Тривалість маршруту: 1-3 дні

Рівень маршруту: любитель

Вершини на шляху: Пікуй 1408м, Зелемений 1304м, Нондаг 1303м, Припір 1285м, Гострий Верх 1294м, Великий Верх 1309м, Руська Путь 1217м, Листкованя 1248м, Бегар 1226м, Журовка 1226м, Розсипанець 1131м, Хрести 1109м, Старостина 1229м, Дрогобицький Камінь 1185м, Кінчик Гнильський 1115м, Кругла 981м, Гребеніч 1040м, Перейба 1016м,Бескид Великий 1012м.