Визначні місця

Турківський район

Лікує природа Карпат, Оксана Павлик, м. Турка

Лікує природа Карпат, Оксана Павлик

визначні місця
Image

З давніх часів народна медицина свято зберігала свої секрети. Одним з основних - є зцілення людини травами, плодами лісів і садів, продуктами бджільництва.
Унікальними цілющими травами Карпат, золотими рецептами зцілення народної медицини ділиться флагман народної медицини України, біолог, публіцист, поетеса Турківщини Оксана Павлик.
Одним з основних секретів є зцілення людини травами. Володіти ним могли лише обрані цілителі і ченці. Рецепти зцілення лікарськими травами передавалися від покоління до покоління, а їхні таємниці збереглися у вигляді нечисленних літописів та записів.
Серед відомих травників Львівщини є Оксана Володимирівна Павлик. Народилась вона 1953 року у селі Завадівка Турківського району. Навчалась в Завадівській та Турківській школах, брала активну участь у районних і обласних спортивних змаганнях.
Після школи працювала агрономом науково-дослідної сортодільниці. Батько, Володимир, прищепив Оксані любов до рослин і медицини. Мати, Мирослава, лікувала родину і горян продуктами бджільництва і лікарськими травами. У свої 83 роки вона й нині тримає пасіку.
У 1976 році закінчила Львівський державний університет за спеціальністю «Біолог». Працювала секретарем Турківської районної державної адміністрації. Впродовж 1994-2012 років працювала лікарем-ентомологом на Турківській районній санітарно-епідеміологічній станції. З 2001 року - член президії Всеукраїнського товариства «Бойківщина». З 2011 року - член громадської організації «Союз Українок».
З 2006 року - учасниця Світової федерації українських лікарських товариств, проекту «Сталий розвиток Турківської транскордонної зони». У 1975-1979 роках обиралась депутатом районної, а у 2006-2011 роках міської рад, також була секретарем окружної виборчої комісії в 2006 році.
Захоплюється нетрадиційними методами лікування, бджільництвом. Друкується в районній газеті «Бойківщина», в медичній газеті Міністерства охорони здоров'я України «Здоров'я і довголіття», всеукраїнському журналі «Дім і сім'я», регіональному альманасі «Гомін Підгір'я», віснику конкурсу імені Мирона Утриска «З вершин і низин».
Бере активну участь в організації та проведенні Всесвітніх бойківських фестин, конгресів, конференцій. За цикл високопатріотичних віршів та активну участь у підготовці і проведенні третіх, четвертих, п'ятих Всесвітніх бойківських фестин нагороджена дипломом Львівської обласної державної адміністрації. Нагороджена медаллю товариства «Бойківщина» - «Почесна Бойкиня», грамотою і дипломом переможця XVI-XVII конкурсів імені Мирона Утриска за лірику і книгу «Чар-зілля з Карпат» (2012-2013 роки).
У 2015 році була нагороджена грамотою як спів-керівник традиційної та нетрадиційної медицини за участь у Третьому Світовому Конгресі Бойків.
Оксана Павлик разом зі своїми учнями збирають цілющі трави і ягоди у лісах Турківщини та готують з них набори для чаю, ліки та настоянки. Кожен бажаючий має можливість проконсультуватися щодо свого унікального набору трав та замовити їх у п. Оксани. 

Image
Image