Джерело мінеральної води Содова, с.Розлуч
Гідрологічна пам'ятка природи мінеральна вода «Содова»
визначні місця

Гідрокарбонатні натрієві води типу «Содова» середньої мінералізації, Джерело №2.
Застосовуються для лікування шлунку, кишківника та дванадцятипалої кишки, зокрема виразки шлунку, хронічних гастритів з підвищеною/нормальною кислотністю тощо.
Середньо-мінералізована гідрокарбонатна натрієва вода, температура – 6-10°С, мінералізація – 12,0-12,9г/дм3
- аніони (мг/дм3): HCO3 (гідрокарбонати) - 7,991-8,235; SO4 (сульфати) - до 0,006; Cl (хлориди) - 0,625-0,719
- катіони (мг/дм3): Na (натрій) - 3,374-3,760; Mg (магній) - 0,012-0,039; Са2 (кальцій) - 0,008-0,012
За вмістом іонів водню вода лужна з незмінним значенням: pH-8,0.
Рекомендації до вживання води:
Вода корисна для лікування захворювань шлунку, кишечника та дванадцятипалої кишки (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти). Рекомендується при вираженому больовому синдромі вживати підігрітою до температури 35 градусів.
При питному лікуванні має значення температура води. Вживання холодної води посилює перистальтику шлунково-кишкового тракту, а при підвищеній чутливості мускулатури шлунку, кишківника чи жовчних шляхів може призвести до спазму. Тому, зазвичай, призначають підігріту воду.
Найефективніша температура води для пиття — 35-45 градусів

У 1979 році Одеський науково-дослідний інститут курортології провів аналізи хімічного складу води і ось який висновок вони зробили:
Комплекс гідрогеологічних та фізико-хімічних досліджень, проведених в 1978-1979 р Одеським НДІ курортології, дозволив виділити в межах Розлуцького родовища дві бальнеологічні групи мінеральних вод: слабо гідрокарбонатні натрієво-кальцієві води типу «Нафтуся» джерела №1 і гідрокарбонатні натрієві води середньої мінералізації (12,0-12,9 г/л) без вмісту специфічних компонентів і властивостей джерела №2. Слабомінералізовані води приурочені до неглибоко залягаючих у верхній зоні тріщинуватості палеогенових флішових відкладень в зоні зчленування Сілезької і Субсілезької структурно-фаціальних зон та до ділянки збагачення порід органічними речовинами. Мінеральні води середньої мінералізації (джерело №2) також приурочені до флішевої товщі палеогену, але формуються в інших умовах порівняно з водами джерела №1. Ці води розглядаються як конденсаційні або солюційні, виведені на поверхню по тектонічних зрушеннях зі значних глибин.
Лікувальну дію гідрокарбонатних натрієвих вод середньої мінералізації джерела №2 Розлуцького родовища встановлено за аналогією з використовуваними на відомих курортах («Боржомі», «Поляна Квасова») мінеральними водами. Медичними показаннями до їх застосування є: хронічні гастрити, переважно зі збереженою та підвищеною секреторною функцією шлунку, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні захворювання печінки, жовчовивідних та сечовивідних шляхів, захворювання обміну речовин (цукровий діабет, сечокислий діатез, оксалурія), хронічний панкреатит.