Визначні місця

Турківський район

Народний музей “Бойківщина”, м.Турка

Народний музей “Бойківщина”

визначні місця
Image

Гордістю міста Турка є народний музей “Бойківщина”, що розміщений в приміщенні міської Ратуші. Це скарбниця історії, обрядів, звичаїв, культури та побуту бойків. Музей створений в 1987 р. силами бібліотечних працівників і діяв на той час як відділ бібліотеки. У 1997 р. музей “Бойківщина” отримав звання народного, а зараз діє як окремий структурний підрозділ відділу культури і туризму.

У музеї діють чотири виставкові кімнати: етнографії (зібрано одяг, взуття, дерев’яні вироби та старовинна вишивка бойків); натурального господарства (дерев’яна ручна січкарня, ламанка –  перетирачка для льону, дерев’яна шатківниця, станок для вичинки шкіри худоби, дерев’яний ковальський міх); української діаспори (зібрано літературу, видану нашими земляками за кордоном, фотографії, сценічний одяг хору “Гомін” та інші архівні матеріали вихідців з нашого району) та кімната о. Михайла Зубрицького (представлено його біографію, науково-дослідницьку працю, життя та діяльність на Турківщині). У цих кімнатах налічується 1538 оригінальних експонатів та 1641 одиниця книжкового фонду.

У музеї проходять різні тематичні екскурсії, уроки краєзнавства та писанкарства, спільно з відділом культури і туризму, бібліотекою і районним Народним будинком працівники музею беруть участь у різних масових заходах та виставках, беруть активну участь у фестинах та Конгресах бойків, що проводяться на теренах Турківщини.

На базі музею школи району проводять уроки краєзнавства та народознавства, музей тісно співпрацює з дитячими садочками, базами відпочинку.

Народний музей “Бойківщина” щорічно проводить літературно-краєзнавчий конкурс ім. Мирона Утриска, в якому беруть участь конкурсанти не тільки з різних областей України, а й з-за кордону, зокрема Америки та Канади. Щороку музей видає підсумковий літературно-краєзнавчий вісник конкурсу “3 вершин і низин”, в якому друкуються кращі праці лауреатів та дипломантів конкурсу.

Загалом кожного року Народний музей “Бойківщина” відвідує понад 1500 відвідувачів різного віку.

Координати: м. Турка, 49.15331, 23.03406
Image
play-button2.svg