Визначні місця

Турківський район

Карпатська Сироварня Комарницьких, с.Бориня

Карпатська Сироварня Комарницьких

визначні місця
Image

Крафтові сири та молочні продукти набирають все більшої популярності. Незважаючи на більш високу вартість, люди шукають і бажають придбати натуральну продукцію, виготовлену за старовинними рецептами. Адже такий сир, кефір чи йогурт не містить жирів рослинного походження чи іншої “хімії”. Попит на таку продукцію перевищує пропозицію, тож сімейні сироварні розвивають виробництво і пропонують все більший асортимент продукції. Крім того, такі сироварні здебільшого відкриті для відвідувачів і проводять для своїх гостей екскурсії та дегустації. Однією з таких є сироварня Комарницьких.

У центрі бойківських верховин – селищі Бориня Турківського району родина Комарницьких відроджує сирні традиції краю. Колись саме це село було відоме своїми сирами на всю Європу завдяки німецьким колоністам, які виготовляли і возили сир з Борині до Відня, Праги та Парижа.

Тепер на бойківські сири запрошують Богдан і Наталя Комарницькі. Вони виготовляють "живий" сир "Бойківський", "Галицький", "Віденський" та бринзу, домашні йогурти, закваски, а також хліб та книші на дровах. Як розповів Богдан Комарницький, виготовляти "живий" сир навчили його хлопці з Закарпаття, які в свою чергу навчалися у сироварів Швейцарії. Свій хліб родина Комарницьких пече із борошна грубого помолу, що називається Голомша. Саме таке зерно використовували наші предки для приготування хлібу. Продукція з зерна Голомша - якісніша, поживніша, здоровіша, смачніша, безпечніша, природніша, ніж продукція, вирощена за інтенсивними технологіями.

Робота сировара зовсім не є легкою і вимагає багато часу. На своїх екскурсіях Богдан Комарницький розказує та показує процес виготовлення, мабуть, найсмачніших сирів Турківщини.

Пропонуємо і Вам відвідати Сироварню Корманицьких у селищі Бориня. На групи туристів, які попередньо записалися на екскурсію, очікує дегустація продукції та можливість придбати неймовірно смачні сири та хліби виробництва родини Комарницьких.

Контакти: Львівська обл., Турківський р-н., с. Бориня, карпатська сироварня Комарницьких, +38 (097) 497 3233.  

Координати: с. Бориня, 49.064209, 23.015679
Image
play-button2.svg