Визначні місця

Турківський район

Гора Пікуй, с. Верхнє Гусине

Гора Пікуй

визначні місця
Image

Маршрут на гору Пікуй проходить лісовими гірськими схилами з села Верхнє Гусне. Протяжність маршруту становить 8 км в одну сторону з центру села, а тривалість 2-3 години в одну сторону. Висота вершини гори Пікуй - 1408 метри над рівнем моря, а максимальний вертикальний підйом від початкової точки - 800 метрів. Рекомендований період року для підйому - весна-осінь.
Гора Пікуй – найвища вершина Львівської області, розташована на межі із Закарпатською областю. Це мальовничий куточок Карпатських гір, який зібрав дивовижні пейзажі. Тут розміщується заказник «Пікуй» державного значення. Гора Пікуй є найвищою (1408 метрів) серед Вододільних Бескидів і всього пасма Бещад. Гора Пікуй розташована на межі Львівської та Закарпатської областей у селі Верхнє Гусне Турківського району.
Поверхня вершини гори конусоподібної асиметричної форми. Схили густо вкриті ялівцем та буковим лісом. На самій вершині встановлена залізобетонна стела висотою 5 метрів. Кам’яний стовп-обеліск, споруджений на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. Обеліск встановили у 1935 році жителі села Верхнє Гусне, яке до війни разом із Закарпаттям входило до складу Чехословаччини.
З верхівки гори відкривається чудова мальовнича панорама на декілька відомих Карпатських вершин:

  • полонина Руна висотою 1482 метри;
  • гора Гостра, вершина якої сягає 1405 метрів;
  • гора Стій, висота якої – 1677 метрів.

Шлях до вершини гори не складний, а отже підійде навіть для дітей.

Як дістатися до гори:

Переважна частина будь-якого шляху до самої гори пролягає через ліс. Дістатися до Пікуй можна із села Верхнє Гусне або Кривка, звідки шлях до вершини коливається від 10 до 12 км.

Досвідчені мандрівники радять починати похід від села Либохора. Звідти можна доїхати до перевалу «Руський шлях». Від останнього до гори Пікуй веде притоптана стежина довжиною у 8 км.

До всіх станцій та селищ не складно доїхати електричкою зі Львова.

Осінь — час драйвового відпочинку. Якщо оксамитовий сезон на морі вам не по кишені, вирушайте в Карпати — назбирати грибів, вдихнути на повні груди свіжого повітря. Кажуть, кожен українець бодай раз у житті повинен зійти на найвищу вершину країни — Говерлу. Якщо так, то кожен житель Львівщини має підкорити хоча б Пікуй.

Координати: с. Верхнє Гусине, 48.871432, 23.018002
Image
play-button2.svg